O nás - Kto sme?

S nápadom na predaj parochní a jeho distribúciu prišla naša kolegyňa Blanka. V určitej životnej etape sa vplyvom urřitých okolností dostala do situácie, kedy bola nútená po nejakej parochni sa poobzerať. Pre prieskumu trhu však zistila, že v Slovenskej republike sú v podstate dva typy parochní.

Prvým typom sú profesionálne parochne na denné nosenie - či už kvalitné umelé parochne z kenakelonu, alebo parochne z pravých vlasov. Tieto parochne sú však veľmi drahé, bežne sa v butikoch ich ceny pohybujú okolo troch tisíc a ceny sa často vyšplhajú až na osem i viac tisíc.

Druhým typom sú karnevalové parochne, ktoré však nie sú kvalitné, respektíve nie sú vhodné na bežné denné nosenie a nie sú za týmto účelom ani vyrobené. Ich vzhľad a farby ani nezodpovedajú prirodzeným odtieňom a nie sú teda vhodné k dennému noseniu.

Rozhodli sme sa preto nájsť alternatívu v podobe kvalitnej parochne na bežné nosenie, ideálne z kenakelonu, avšak za cenu, ktoré by hneď nepoložila peňaženku. Našli sme Japonskú firmu, ktorá sa zaoberá výrobou parochní zo svojho patentovaného vlákna "japonský umelý vlas". Toto vlákno má úplne rovnaké vlastnosti ako kenakelon a navyše má ešte dlhšiu životnosť. Hlavnou zložkou tohto vlákna je kenakelon, avšak v patentovo chránenom zloženia sú aj ďalšie prímesi polymérov. Vlákno je teda lacnejšia, než len samotný kenakelon.

V Japonsku je totiž bežné, že dospievajúci a staršie dievčatá nosia parochne, rovnako u nás treba klobúky, nbeo iné pokrývky hlavy. Tamojší Japonský trh teda pozná alternatívu, ktorá v Česku chýbala.

Po usilovnom pátraní sme našli dámske parochne, ktoré spĺňajú prísne požiadavky (vlasy sa nelámu, nechemlonovatí, končeky sa nestrapkajú a parochne majú dlhú životnosť), vyzerajú veľmi prirodzene a hlavne - dajú sa zaobstarať, za oveľa oveľa nižšie ceny. Ak Vám záleží na peniazoch, tak lepšiu variantu nenájdete! V pomere cena / kvalita sme bezkonkurenčne najlepšie!